Değerli Anne Babalar,

İnsanoğlunu diğer canlılardan ayıran,doğumla başlayıp ölene kadar süren o müthiş öğrenebilme yeteneğidir. Okulların en önemli amacı bu muhteşem yeteneği gün ışığına çıkarıp serbestçe dolaşmasına izin vermek ve teşvik etmektir.

Büyük Kolej eğitimde 71 yıllık tecrübesi,vizyonu,misyonu ve çok yönlü başarısı ile kendini ispat etmiş bir kurum,çocuklarımıza ikinci bir yuva,okul gibi okul tanımının tam karşılığı olmuştur. Okulöncesinden üniversiteye kadar yetiştirdiği çağdaş,başarılı,özdenetimi ve özgüveni yüksek nesiller ile her daim gururlanan okulumuz,öğrencilerinin en büyük takipçisi ve destekçisi olmaya devam etmektedir.

Yönetim kurulumuzun  büyük bir inançla ülkemize kazandırdığı bu değerli eğitim yuvasında, oluşturduğunuz güçlü kadrolar ve sunduğunuz olanaklar sayesinde gelecek nesilleri güvenle yetiştiriyor, hayallerine ve hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlıyoruz.

Okulumuzun temel felsefesi, yetiştirdiği öğrencilerine ve eğitim kadrosuna  kapsayıcı,yenilikçi ve yüksek kaliteli öğrenme deneyimi sunmak, onlara ilham ve enerji vermektir.

Büyük Kolej'de öğrenme yolculuğu keyifli ve muhteşemdir.

Öğretmenlerimiz ile ilk etkileşime geçtiğiniz andan itibaren, öğrencilerini sahiplendiklerine ve teşvik ettiklerine tanıklık edersiniz. Öğretim programlarımız, kişiye özgü ve gelişim odaklı model benimsenerek güncellenmekte, eğitim uzmanları rehberliğinde geliştirilmektedir. Çocuğunuz canlı,aktif ve heyecan veren olağanüstü öğrenme ortamlarına sahip bir kampüste öğrenmenin ve paylaşmanın tadını çıkarırken, sizler de huzur,güven ve gururla onun gelişimini izler, onunla öğrenmeye devam edersiniz.

Her çocuk ayrı bir değer, sahip olduğu müthiş potansiyeli ile gerçek bir hazinedir. Geleceğe emin adımlarla hazırlanmak isteyen kıymetli çocukları,gençleri ve siz değerli anne babaları BÜYÜK ailemizin bir ferdi olarak görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımla.


 

Değerli velimiz ve sevgili öğrencimiz Büyük Koleje hoş geldiniz!

71 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan kurumumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılında İncek kampüsünü de bünyesine katarak Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin laiklik ilkeleriyle eğitim yolculuğuna devam etmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren okulumuz; mutlu, başarılı ve yenilikçi dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim sektöründe yer almıştır.

Eğitim uzun süreli bir yolculuktur. Bu süreçte doğru zamanda doğru duraklarda soluklanmak çok önemlidir. Çocuğumuzun bir birey olduğu, kendi potansiyelini keşfedip kendini gerçekleştirebilme imkânı bulduğu okullar bu yolculuktaki en önemli duraklar, eğitimciler de en değerli yol arkadaşlarıdır.

Günümüz dünyasında dijital çağın gereklilikleri ve 21. yüzyıl yetkinlikleri sebebiyle eğitim-öğretim sistemi de değişmek ve gelişmek durumundadır. Bireyde davranış değişikliği meydana getirme süreci olan eğitim, bu değişimden payını almalı ve doğal olarak kendini yenilemelidir. Çünkü bilgiye ulaşma yolları ve hızı, bireyin eğitimden beklentisini de değiştirmektedir. Bilgi artık her yerdedir ve okulların görevi, bilgiyi ezberleyen değil üretebilen bireyler yetiştirmektir. Eğitimin amacı öğrencilere anlama, analiz etme ve sorun çözme becerileri kazandırmaktır. Yenilikçi ve yaratıcı düşünce de farklı ve eleştirel düşünmeyle gelişir. Bu nedenle ders saatinden çok içeriğin önemli olduğu, bilgi deposundan çok yetkinlikleriyle becerileriyle donatılmış bireylerin yetiştiği okullara ihtiyaç olan bir dönemdeyiz. Artık bilgiyi alma, transfer etme aşamasını geçip bilgiyi kalıcı ve kullanılabilir hale getirir öğrenmeler peşinde koşmalıyız. 71 yıllık tecrübesiyle kurumumuz bu ihtiyaçların farkındadır ve adaptasyon süreci için gereken tüm eğitim-öğretim programlarını özenle takip etmekte, teknolojik alt yapı olarak da kendini sürekli yenilemektedir.

Çağdaş eğitimin en belirgin özelliği öğrenci merkezli olmasıdır. Uluslararası okul akreditasyonuna sahip okulumuzda da çocuğunuza yol arkadaşlığı yapacak kurum eğitmenlerimiz öğrencisini merkeze koyar, sorumluluk verir, dürüst, adil, hoşgörülü, saygılı, evrensel değerleri bilen, kültürel mirasına sahip çıkan, kendi gerçekliğini keşfeden ve ona ulaşmak için çalışan Atatürkçü bireyler yetiştirmeyi hedefler. Eleştirel düşünme, problem çözme, işbirliği, adaptasyon, girişimcilik, multimedya iletişimi, bilgiye ulaşma ve analiz etme gibi önemli 21. yüzyıl becerilerinin kazanılması konusunda öğrencilerine maksimum düzeyde destek olur.

Sözlerime son vermeden önce Büyük Kolej Ailesi olarak sizleri okulumuza, okulumuzun sunabileceği eğitim-öğretim ortamını keşfetmeye davet ediyorum. Saygı ve sevgilerimle,

ELVAN SESVER
​BÜYÜK KOLEJ LİSE MÜDÜRÜ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Müdürü

Bildirim